• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Έναρξη υλοποίησης του προγράμματος “Νοιάζομαι και Δρω“

Στις 2 & 3 Νοεμβρίου 2019, στο ξενοδοχείο Wyndham Grand Athens, στην Αθήνα πραγματοποιήθηκε τo εισαγωγικό επιμορφωτικό σεμινάριο το οποίο σηματοδότησε την έναρξη υλοποίησης του προγράμματος “Νοιάζομαι και Δρω” για τη σχολική χρονιά 2019-20.

Ήταν τιμητική για εμάς η επιλογή του σχολείου μας για την παρουσίαση “καλών πρακτικών” από τα 2 χρόνια συμμετοχής μας  στο πρόγραμμα.
    Αισθανόμαστε περηφάνια που οι μαθητές μας μαθαίνουν να νοιάζονται και να δρουν και αισθανόμαστε συγκίνηση καθώς μπορούμε όλοι να συνεννοηθούμε λέγοντας “Νοιάζομαι και Δρω”. Οι δράσεις μας αποτελούν μέρος της φιλοσοφίας του σχολείου μας, καθώς στόχοι μας, πέρα από τη γνώση, αποτελούν η καλλιέργεια των κοινωνικών δεξιοτήτων και της συνείδησης  για τη δράση και το κοινό καλό.

Ευχαριστούμε τους γονείς των μαθητών μας που στέκονται δίπλα μας και στηρίζουν τις δράσεις μας.

Καλή μας αρχή και πάλι με νοιάξιμο και δράση!