• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Αγιασμός – 13 Σεπτεμβρίου 2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου, ημέρα του Αγιασμού, ξεκινά η νέα σχολική χρονιά για τους μαθητές μας.

Πατώντας εδώ θα πληροφορηθείτε αναλυτικά για την ημέρα του Αγιασμού.

Με νέα ανακοίνωση θα δοθούν πληροφορίες για τη λειτουργία του σχολείου τις επόμενες ημέρες.

Mέχρι την κάλυψη των κενών διδακτικών ωρών το πρόγραμμα του σχολείου διαμορφώνεται ως εξής:

Πρωινό πρόγραμμα: θα λειτουργήσει κανονικά. Όλα τα τμήματα θα σχολάνε στις 13:15 (θα σταλεί ενημέρωση για τον τρόπο αποχώρησης)

Ολοήμερο: Και τα δύο τμήματα του Ολοήμερου θα λειτουργήσουν ως εξής:

Δευτέρα μέχρι και Πέμπτη: όλοι οι μαθητές του Ολοήμερου θα σχολάνε στις 3:00 μ.μ.

Παρασκευή: όλοι οι μαθητές του Ολοήμερου θα σχολάνε στις 2:00 μ.μ.

Πρωινή Ζώνη: Η Πρωινή Ζώνη (7:15-8:00) δεν μπορεί να λειτουργήσει ακόμα.

Λεωφορεία: Η μεταφορά των μαθητών με λεωφορεία θα ξεκινήσει κανονικά από την Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου.

Ευχόμαστε να έχουμε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κερατέας