• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Ευχές από καρδιάς!!

Αγαπημένα μας παιδιά,

Αγαπητοί γονείς,

Παραμονές Χριστουγέννων! Με την προσμονή του ανοίγματος των σχολείων μέσα από αναβολές φτάσαμε στις 23 Δεκεμβρίου.

Σήμερα τελειώνουν τα εξ αποστάσεως μαθήματα και ξεκινούν οι διακοπές των Χριστουγέννων. Διαφορετικά Χριστούγεννα.

Αγαπημένα μας παιδιά, θα σας δώσουμε μια συμβουλή και πολλές ευχές!

Κρατηθείτε μακριά από οθόνες και κινητά. Παίξτε, περπατήστε, τρέξτε, συζητήστε, διαβάστε ένα λογοτεχνικό βιβλίο.

Οι ευχές μας πολλές και από καρδιάς!! Υγεία, λέξη πολυειπωμένη, αλλά με μεγάλη βαρύτητα. Χαρά, πρόοδο και ευλογία στις οικογένειές σας!

Το νέο έτος να εκπληρώσει τις επιθυμίες όλων μας!

Ας μοιραστούμε λοιπόν τις ευχές μας και ας τις γράψουμε στον “τοίχο του σχολείου μας”.

Παίρνουμε τη σκυτάλη από τους μαθητές και τις μαθήτριες του Β1 τμήματος και κάνουμε “τον τοίχο μας” τεράστιο με την προσευχή και την ελπίδα να πραγματοποιηθούν!

(Πατήστε στον σύνδεσμο. Στη σελίδα που θα ανοίξει πατήστε δεξιά κάτω το εικονίδιο   (+)   και θα σας δοθεί ο χώρος σας να γράψετε ή να αναρτήσετε αυτό που θέλετε)

Και αφού δεν έρχεστε στο σχολείο, σας “το φέρνουμε” εμείς…… Σας ευχαριστούμε για τον στολισμό…… Κλειστό αλλά “ζωντανό!!!!!