• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Λειτουργία ΕΔΕΑΥ 2020-21

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί και φέτος ο υποστηρικτικός θεσμός της ΕΔΕΑΥ (Επιτροπή Διαγνωστικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης). Πρόκειται για ένα πρωτοβάθμιο όργανο για τη διαγνωστική εκπαιδευτική αξιολόγηση και υποστήριξη των εκπαιδευτικών αναγκών των μαθητών της σχολικής μονάδας καθώς και της ομαλής τους σχολικής προσαρμογής.

Η ΕΔΕΑΥ απαρτίζεται από Ψυχολόγο, Κοινωνική Λειτουργό και τον δάσκαλο του Τμήματος Ένταξης που δυστυχώς ακόμα δεν έχει τοποθετηθεί στη σχολική μας μονάδα.

Το προσωπικό της Ε.Δ.Ε.Α.Υ. θα βρίσκεται στο σχολείο μας, για τη σχολική χρονιά 2020-21, κάθε Τρίτη.

Τη φετινή χρονιά στο σχολείο μας βρίσκονται οι κυρίες: Χουστουλάκη Στυλιανή  (Κοινωνική Λειτουργός) και Σιντόρη Μαρία (Ψυχολόγος).

Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία και για προγραμματισμό συναντήσεων, παρακαλούμε, επικοινωνήστε με τη διεύθυνση του σχολείου.

Από τη Δ/νση

• τηλ. σχολείου: 2299042390