• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Λειτουργία Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ) στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε πως και τη φετινή σχολική χρονιά, λειτουργεί στη σχολική μας μονάδα η Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ). Η Ε.Δ.Υ. αποτελεί, για τη Εκπαίδευση, έναν θεσμό με σκοπό την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών αναγκών του μαθητικού πληθυσμού και την υποστήριξη του καθώς και τη συμβουλευτική γονέων και εκπαιδευτικών.

Η επιστημονική υποστήριξη μαθητών και γονέων θα γίνεται έπειτα από αίτημα στην Διευθύντρια και τη διερεύνηση του αιτήματος από τη διεπιστημονική ομάδα με τρόπους που θα διασφαλίζεται το απόρρητο.

Η Διεύθυνση του σχολείου,  ο Σύλλογος των Διδασκόντων, η Ψυχολόγος (Χρύσα Λαμπρινού) και η Κοινωνική Λειτουργός (Στεφανία Μπαφίτη) σε συνεργασία με εσάς θα εργαστούμε για να αγκαλιάσουμε με τον αποτελεσματικότερο τρόπο τις ψυχοκοινωνικές ανάγκες των παιδιών του σχολείου μας

.

Με εκτίμηση,