• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Υιοθεσία αρχαίου θεάτρου Θορικού

Έχοντας “υιοθετήσει” το Αρχαίο Θέατρο Θορικού” σας προσκαλούμε, να ταξιδέψουμε μαζί, για να γνωρίσετε το στολίδι αυτό του τόπου μας.

Δημιουργήσαμε έναν οδηγό στις σελίδες του οποίου καταγράψαμε “το ταξίδι μας”

Μαζί σας θα πάρετε μόνο τη φαντασία σας, τα υπόλοιπα αφήστε τα σε εμάς!

Δ’ τάξη — Μαθαίνουμε την Ελλάδα και ταξιδεύουμε στον χρόνο!
    Μουσική Αγωγή – Πρόγραμμα

Ε1 Όργανα Συμφωνικής Ορχήστρας Ε2 Έθνικ και Τζαζ Μουσικά Όργανα ΣΤ2  Παραδοσιακά και Αρχαία Ελληνικά Μουσικά Όργανα Την Άνοιξη του 2021, στα πλαίσια του μαθήματος της Μουσικής Αγωγής οι μαθητές των Ε1, Ε2 & Στ2 τάξεων δημιούργησαν μαζί με την εκπαιδευτικό μουσικής, Μάρα Αναπολιτάνου, 3 ψηφιακά Μουσεία Μουσικών Οργάνων, χρησιμοποιώντας το powerpoint Template και την […]

“Τα μαγικά παραμύθια του Α1”

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου 2021 οι μαθητές του Α1  ταξίδεψαν στη χώρα των παραμυθιών και, με βοηθό τη φαντασία τους, έγραψαν και εικονογράφησαν τα δικά τους παραμύθια. Ας τα απολαύσουμε.