• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Εορτασμός 17ης Νοεμβρίου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή της 17ης Νοεμβρίου έχει διοργανωθεί από την Ε΄τάξη.

Για να αποφευχθεί ο συνωστισμός, οι μαθητές/τριες θα παρακολουθήσουν την εορταστική εκδήλωση την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου κατά τη διάρκεια του πρωινού προγράμματος.

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν κανονικά το πρωί στο σχολείο και το πρώτο διδακτικό δίωρο θα παραμείνουν στα τμήματά τους συμμετέχοντας σε δραστηριότητες για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου. Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 9:40 π.μ

Τα σχολικά λεωφορεία θα παραλάβουν τους μαθητές στις 09:45 π.μ.

Το Ολοήμερο πρόγραμμα  ΔΕ θα λειτουργήσει

Οι μαθητές/τριες της Ε’ τάξης θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο και θα παρουσιάσουν τη γιορτή τους στους γονείς και κηδεμόνες  στις 8:30 π.μ. Η διάρκεια της γιορτής είναι περίπου 1 ώρα.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων