• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Πρόγραμμα Εορταστικών Ημερών

Το πρόγραμμα των επόμενων ημερών ενόψει των εορταστικών εκδηλώσεων διαμορφώνεται ως εξής:

Πέμπτη 26 Οκτωβρίου: Τοπική αργία του Αγίου Δημητρίου. Τα σχολεία της Κερατέας θα παραμείνουν κλειστά.

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου: Οι εορταστικές εκδηλώσεις για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου θα πραγματοποιηθούν ανά τμήμα και εντός της αίθουσας.

Ώρα προσέλευσης: 8:00 – 8:15 π.μ.

Ώρα αποχώρησης:  09:40 π.μ.

• Το ολοήμερο πρόγραμμα και η Πρωινή Ζώνη ΔΕ θα λειτουργήσουν.
    • Τα σχολικά λεωφορεία θα κινηθούν κανονικά το πρωί και θα παραλάβουν τα παιδιά κατά την αποχώρησή τους στις 09:45.

Οι μαθητές/τριες της Δ’ τάξης θα παρουσιάσουν τη γιορτή που ετοίμασαν στους γονείς και κηδεμόνες τους την Παρασκευή στις 8:30π.μ. Η προσέλευση των γονέων στον χώρο του σχολείου θα γίνει από τις 8:20 ως τις 8:30.

Σάββατο 28 Οκτωβρίου:  Οι μαθητές/τριες που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση (Δ, Ε’ ΣΤ’ τάξεων), θα πρέπει να βρίσκονται στο θεατράκι που είναι δίπλα στο Δημοτικό Ωδείο Κερατέας, στο εκκλησάκι της Αγίας Παρασκευής, στις 9:20 π.μ. Οι μαθητές/τριες θα συνοδευτούν από εκπαιδευτικούς στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, στη συνέχεια στο Μνημείο Πεσόντων και τέλος στον χώρο που θα ξεκινήσει η παρέλαση.