• Π. Μελά 20, Κερατέα 190 01, Ελλάδα
  • mail@2dim-kerat.att.sch.gr
  • Τα νέα του σχολείου μας

Ευχές

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Καταρχήν θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την ανταπόκρισή σας στην πρόσκληση συγκέντρωσης ειδών διατροφής και πρώτης ανάγκης με αφορμή τις Άγιες Ημέρες των Χριστουγέννων. Τα πράγματα που συγκεντρώθηκαν ήταν πολλά. Μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων έκαναν τη διαλογή και το μοίρασμα σε συγκεκριμένες οικογένειες σε συνεργασία με το σχολείο. Μέρος αυτών δόθηκαν στην Καταφυγή Κερατέας και στο Φιλόπτωχο στον Κουβαρά. Η δράση αυτή απέδειξε για μια φορά ακόμα τη δύναμη της προσφοράς και της συνεργασίας!

Σας ευχόμαστε ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ. Υγεία, αγάπη και χαρά στις οικογένειές σας. Δύναμη για την αντιμετώπιση κάθε δυσκολίας και αισιοδοξία για ένα χαρούμενο νέο έτος. Να είμαστε καλά και να έχουμε ανοιχτή την αγκαλιά και την ψυχή μας!

Η Δ/ντρια και οι εκπαιδευτικοί του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κερατέας